НОВИНИ

Вирубка Біловезької пущі. Суд ЄС заявив, що Польща порушила законодавство

Зазначається, що вирок був винесений Великою палатою суду з 15 суддів.

Суд Європейського Союзу визнав, що рішення Польщі про посилену вирубку Біловезької пущі порушує законодавство ЄС. Про це йдеться в офіційному рішенні суду.

 

Зазначається, що вирок був винесений Великою палатою суду з 15 суддів.

 

Зокрема, суд визнав, що Польща не виконала зобов’язань, які накладають директиви ЄС, які встановлюють визначення заповідника та обсяг території.

 

Крім того, польські рішення дозволяють вирубувати дерева на підставі "громадської безпеки", не визначаючи при цьому конкретних умов, які виправдовують вирубку з таких причин.

 

Вважається, що аргументація, викладена польською стороною, не дозволяє визнати, що активні операції у даній ділянці  можуть бути обґрунтовані необхідністю зменшити популяцію жука-короїда. 

 

"Отже, подібні операції, всупереч поданням Польщі, не можуть бути заходами, що забезпечують збереження цього місця. У даному контексті суд підкреслює, що жук-короїд не був ідентифікований у найменшій мірі, згідно з планом управління 2015 року, як потенційна загроза для цілісності об'єкта Біловезької пущі", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 21 литсопада 2017 року Суд Європейського Союзу у Люксембурзі видав друге розпорядження щодо того, щоб Польща припинила вирубування дерев у первозданному Біловезькому лісі з екологічних причин.  Зазначається, що при порушенні даного рішення Варшава повинна буде сплатити штраф у розмірі 100 тис. євро за кожен день винищення лісу.

 

Як повідомлялося, 16 червня 2017 року Єврокомісія відкрила провадження проти Польщі через вирубку дерев у Біловезькій пущі, звинувачуючи країну в порушенні європейських природоохоронних законодавчих актів.

 

Раніше представники Єврокомісії відвідали Біловезьку пущу для оцінки втрат та зустрілися з недержавними організаціями.