НОВИНИ

Макрон повідомив, що Франція виділить гуманітарну допомогу Сирії

За словами французького президента, Париж починає терміновий фонд на 50 млн євро.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж виділить 50 мільйонів євро на надання гуманітарної допомоги жителям Сирії. Про це французький президент написав у Twitter.

 

"Сьогодні (16 квітня – Ред.) я зібрав гуманітарні організації, які працюють у Сирії. Реагуючи на ситуацію, Франція починає терміновий фонд на 50 млн євро", – йдеться в повідомленні.

 

 

Нагадаємо, у ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії - неприйнятна і неприпустима.

 

В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь - засудили.

 

Україна висловила солідарність зі США, Великою Британією та Францією і заявила, що підтримує дії союзників у відповідь на застосування Дамаском хімічної зброї в сирійському місті Дума, яке призвело до численних жертв серед мирного населення.