НОВИНИ

США та Британія звинуватили Росію в кібератаках

Зазначається, що цілями кібератак є урядові та приватні організації, а також постачальники інтернет-послуг, які підтримують ці сектори.

Велика Британія та США повідомили про кіберактивність з боку Росії, яка спрямована на мережеві інфраструктурні пристрої по всьому світу. Відповідна заява опублікована на сайті Національного центру кібербезпеки Великої Британії.

 

Зазначається, що цілями кібератак є урядові та приватні організації, а також постачальники інтернет-послуг, які підтримують ці сектори. Кібератаки спрямовані на мережеві інфраструктурні пристрої по всьому світу, такі як маршрутизатори, комутатори, брандмауери і системи виявлення мережевих вторгнень (NIDS).

 

Згідно із заявою, інформація про кібератаки надійшла з декількох джерел, включаючи дослідні центри в сфері кібербезпеки приватного та державного сектора.

 

"Діяльність уряду РФ продовжує загрожувати нашій кібербезпеці. Ми рішуче засуджуємо цю активність... Закликаємо всі відповідальні країни використовувати свої ресурси, в тому числі дипломатичні, правоохоронні, технічні та інші засоби для подолання російської кіберзагрози",– заявила помічник секретаря з питань кібербезпеки і комунікацій Британії Жанетт Манфра.

 

"Завдяки програмам обміну інформацією, таким як автоматизований обмін індикаторами (AIS), ми створюємо потенціал для колективного захисту і мінімізації загроз мережевим пристроям США і Великої Британії", –  йдеться в повідомленні.

 

У заяві наголошується, що виявлення загрози в мережі однієї організації може запобігти атаку в інший.

 

"Поки цей вид кібератак буде продовжуватися, ФБР буде проводити розслідування і знаходити злочинців, в даному випадку – це уряд Росії", – заявив представник ФБР Говард Маршалл.

 

Наголошується, що поки РФ несе найбільшу загрозу в кіберпросторі. 

 

Нагадаємо, 15 квітня Велика Британія заявила, що  готується до кібератаки на РФ, якщо Москва спробує втрутитись у роботу британської інфраструктури.  Національна медична система і мережа ЛЕП вже перебувають "у режимі високої готовності до відбиття кібератак".

 

Як повідомлялось, 28 група хакерів Fancy Bear (APT28), діяльність якої пов'язують з Росією, здійснила кібератаку на комп'ютери Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Німеччини, впровадивши шкідливе програмне забезпечення. Працівники служби безпеки виявили слід атаки в грудні 2017 року. У МЗС Німеччини підтвердили цю інформацію. За даними ЗМІ, унаслідок атаки хакерам вдалося проникнути в так звану "Інформаційну мережу Берлін-Бонн" (IVBB), яка використовується Відомством федерального канцлера Німеччини, федеральними міністерствами та службами безпеки, а також Бундестагом та Бундесратом.