НОВИНИ

Місію ОЗХЗ не допустили на місце хіматаки в Сирії

Британські та американські представники в ОЗХЗ звинуватили Росію в перешкоджанні роботі місії.

У Сирії місію міжнародної Організації із заборони хімічної зброї не допустили в місто Дума, де, ймовірно, урядовими силами була використана хімічна зброя. Про це було сказано на засіданні виконавчого комітету ОЗХЗ, яке проходить в Гаазі, передає Радіо Свобода

 

Зазначається, що місто Дума зараз знаходиться під контролем сирійських і російських військових.

 

Британські та американські представники в ОЗХЗ звинуватили Росію в перешкоджанні роботі місії.

 

Як повідомляє представник Швеції, Дамаск і Москва пояснили недопуск експертів в Думу побоюваннями про їхню безпеку.

 

Водночас, згідно з повідомленням, заступник міністра закордонних справ Росії Сєргєй Рябков заявив, що відправці місії ОЗХЗ в Думу перешкоджає те, що у неї немає дозволу від відомства ООН, що відповідає за безпеку.

 

Як повідомлялося, 16 квітня Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) заявила про початок спеціального засідання щодо хімічної атаки в сирійському місті Дума. Постійний представник США в Організації по забороні хімічної зброї Кеннет Уорд заявив, що Росія могла знищити докази на місці можливої хімічної атаки в сирійському місті Дума. 

 

Нагадаємо, 12 квітня Організація по забороні хімічної зброї направила місію до Сирії в зв'язку з хімічною атакою в місті Дума (Східна Гута). Зазначається, що місія прибуде в країну 14 квітня, наразі фахівці організації вже приїхали в Ліван.

 

Раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг закликав режим Башара Асада та його союзників забезпечити доступ міжнародним спостерігачам до місця хімічної атаки в сирійському місті Дума. 

 

12 квітня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж  має докази того, що режим Башара Асада використовував хімічну зброю у сирійському місті Дума в Східній Гуті проти цивільного населення.

 

Як повідомлялося, у ніч на 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану.

 

Додамо, у ніч на 14 квітня США, Франція і Велика Британія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб.