НОВИНИ

Луценко розповіла, які пункти Договору про дружбу з РФ розривати не треба

Зокрема, представниця президента в парламенті зазначила, що важливим є розділ про міжнародно визнані кордони України.

Представник президента в парламенті Ірина Луценко пояснила, чому не можна повністю розривати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною. Про це Луценко заявила під час брифінгу у понеділок, 16 квітня.

 

Представник президента зауважила, що не зараз не йде мова про денонсацію Договору в цілому, оскільки на це є декілька причин.

 

 Зокрема, вона згадала розділ Договору, в якому йдеться про міжнародно визнані кордони України.

 

«Крим — це територія України. Неконтрольованих 400 кілометрів — це кордони України. І ми б хотіли цей розділ залишити в обов’язковому порядку», - пояснила Луценко.

 

Крім того, додала вона, у Договорі є розділ, де йдеться про те, що Україна спільно з Росією має здійснювати заходи, які стосуються Чорнобильської катастрофи.

 

«Це спільна відповідальність не лише України і Росії, але й багатьох інших країн. Тому цей розділ Договору денонсувати не потрібно», - сказала депутат.

 

Також, за словами Луценко, у одному з розділів Договору йдеться про підтримку і визнання мов меншин: української чи російської мови.

 

«Цей розділ Договору обов’язково має залишитися. Адже підставою, якщо ми розірвемо цей розділ Договору, стануть подальші утиски українського населення в Росії, україномовного і українського населення в Криму і так далі», - додала представник президента.

 

Ці розділи Договору про дружбу, пояснила Луценко, залишаються для того, аби, використовуючи механізм міжнародних судів та міжнародних майданчиків, Україна могла мати повне право захищати свої позиції та позиції своїх громадян.

 

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко повідомив, що найближчим часом внесе до Верховної Ради пропозиції що припинення в односторонньому порядку дії окремих положень «великої угоди» про дружбу і співробітництво з Росією.
 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.