НОВИНИ

WP: Трамп розлютився, що Європа вислала менше російських дипломатів, ніж США

За даними видання, президент США розлютився через те, що ЗМІ розцінили дії його адміністрації щодо Росії як найжорсткіші.

Президент США Дональд Трамп розлютився на своїх радників, коли з'ясувалося, що європейські країни видворили набагато менше російських дипломатів, ніж Вашингтон. Про це в понеділок, 16 квітня, повідомляє газета The Washington Post з посиланням на джерела в американській адміністрації.

 

За даними видання, радники запевненняли главу Білого дому, що США видворять стільки ж російських дипломатів, як і європейські союзники. На це президент відповів: "Ми надішлемо стільки ж, скільки вони. Ми не будемо лізти в перші ряди. Надішлемо рівно стільки ж".

 

Однак наступного дня, коли було публічно оголошено про висилку з США 60 російських дипломатів, "Трамп оскаженів: виявилося, що Франція і Німеччина висилають всього по чотири дипломата з РФ, а не по 60, як він розраховував".

 

Як зазначає видання, президент розлютився через те, що ЗМІ розцінили дії його адміністрації щодо Росії як найжорсткіші.

 

Згідно з повідомленням, радники спробували заспокоїти Трампа, сказавши, що загальна кількість російських дипломатів, висланих європейцями, приблизно відповідає тому, скільки висилали США, однак президент закричав: "Мені наплювати на загальне число!".

 

У WP додали, що він звинувачував радників в тому, що вони ввели його в оману.

 

Нагадаємо, низка країн заявила про видворення російських дипломатів через отруєння екс-розвідника, а саме: Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів; Польща висилає чотирьох російських дипломатів; США вирішили вислати 60 російських дипломатів та закрити російського консульства в Сіетлі; Канада вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям; Італія заявила про видворення двох російських дипломатів; Чехія висилає трьох працівників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям; Нідерланди висилають двох працівників російських спецслужб; Данія також вирішила вислати двох дипломатів; Німеччина повідомила про висилання чотирьох російських дипломатів; Естонія вирішила вислати військового аташе РФ; Франція вирішила видворити чотирьох російських дипломатів; Румунія - одного;  Хорватії оголосить персоною нон грата одного російського дипломата; Швеція також прийняла рішення вислати одного дипломата; Латвія видворяє другого секретаря посольства Росії та включає є в чорний список керівника представництва російської компанії в країні; Литва повідомила про вислання трьох російських дипломатів; Фінляндія - одного дипломата РФ; Албанія - двох; Міністерство закордонних справ Іспанії заявило, що уряд видворяє двох російських дипломатів; водночас у МЗС Угорщини вирішили вислати одного російського дипломата; Австралія вишле двох російських дипломатів; Македонія - одного; Австралія вишле двох російських дипломатів; Македонія - одного; Ірландія - одного; Грузія оголосила про видворення одного російського дипломата.

 

Крім того, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Північноатлантичний альянс вирішив позбавити акредитації сімох дипломатів з російської місії, ще трьом –відмовили у видачі акредитації. 

 

Як повідомлялося, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.