НОВИНИ

Луценко заявив про відсутність підстав для притягнення Холодницкого до кримінальної відповідальності

Водночас генпрокурор наголосив, що у доказах вбачається дисциплінарне порушення.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що підстави для притягнення до кримінальної відповідальності керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького відсутні. Про це він заявив у понеділок, 16 квітня, на брифінгу у Києві.

 

Водночас генпрокурор наголосив, що у доказах вбачається дисциплінарне порушення.

 

"Аналізував (плівк – Ред.) як керівник НАБУ пан Ситник, так і я, як керівник Генпрокуратури ... І він, і я прийшли до висновку, що в них (плівка – Ред.) явно вбачається дисциплінарне порушення, і відразу скажу, що ніяких хабарів, які вимагав або отримав Холодницький, там не зафіксовано. І тому ніякого кримінального переслідування на цей момент я не вбачаю», – зазначив Луценко.

 

Він також додав, що наразі Холодницький перебуває у відпустці.

 

"Назар Іванович Холодницький був у мене ... Він прийняв рішення піти на певний час у відпустку, при цьому гарантуючи, що він напише свої пояснення або дасть їх усно, тобто буде співпрацювати з КДК (Кваліфікаційна дисциплінарна комісія прокурорів – Ред.)",  – повідомив глава ГПУ.

 

Нагадаємо, 20 березня стало відомо, що працівники Національного антикорупційного бюро України декілька тижнів прослуховували кабінет глави Спеціалізованої антикорупційною прокуратури Назара Холодницького. Так, НАБУ співпрацювало з департаментом ГПУ під керівництвом Володимира Гуцуляка, так званим департаментом "Кононенка-Грановського" Глава НАБУ Артем Ситник підтвердив, що Бюро співпрацює з Генпрокуратурою у справі проти Холодницького.

 

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив Квалифікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання зняття Назара Холодницького з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.Так, за підписами генерального прокурора та директора Національного антикорупційного бюро були направлені дисциплінарні скарги. 2 квітня Контрольно-дисциплінарна комісія прокурорів порушила провадження щодо глави Спеціалізованої антикорупційної прокурори Назара Холодницького. Автоматизована система Контрольно-дисциплінарної комісії прокурорів визначала, що дисциплінарні скарги щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького буде розглядати Олександр Ковальчук.