НОВИНИ

Аваков повідомив про план повернення окупованого Донбасу

За словами глави МВС, реінтегрувати одразу всю окуповану територію неможливо.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про план звільнення окупованих територій Донбасу. Про це він розповів у інтерв'ю Українській правді.

 

За словами Авакова, реінтегрувати одразу всю окуповану територію неможливо.

 

"У мене є свій план. Він називається "тактика дрібних кроків, яким аплодують всі". Я не вважаю, що реінтегрувати можна відразу всю територію окупованого Донбасу. "Блакитних шоломів" стільки немає – на всю територію. Тому я пропоную, умовно кажучи, взяти спочатку окремо Горлівку або Новоазовський район", – заявив він.

 

Крім того, глава МВС повідомив, що миротворці ООН разом з українськими прикордонниками мають взяти під контроль кордони "умовного міста".

 

"План такий: заходять миротворці і встають на кордоні умовного міста Горлівка або сільського Новоазовського району. Кордон з окупованою територією відразу беруть під контроль і "блакитні каски", і українські прикордонники. Всередину цієї (що повернулася в Україну) території заходять органи української юстиції та проводять вибори за нашим законом", – сказав Аваков.

 

Водночас міністр допускає, що після взяття під контроль українською владою Горлівки на вулицях буде спільне патрулювання сил МВС з місцевими представниками територіальних громад, яких будуть делегувати місцеві райради.

 

"Такий досвід в перехідних ситуаціях був, зокрема, в Хорватії. Це важка поліцейська функція, яка загрожує конфліктами, яка загрожує нюансами перехідного періоду. Але це набагато краще, ніж лобові зіткнення. Компроміс – він завжди компроміс", – наголосив  він.

 

Глава МВС також додав, що далі починається відновлення інфраструктури.

 

"Далі починається відновлення інфраструктури та підвищення якості життя людей, які перебували в окупації. Прийшли, відновили подачу води, гарячої води, електроенергії, відновили нормальну школу, починаємо видавати нормальні українські паспорти. Тут теж є нюанс, тому що ступінь перевірки людей з окупованих територій повинен бути спеціальний, щоб ми не видавали кому заманеться українські паспорти, а лише українським громадянам", – повідомив він.

 

За версією Авакова, наступним кроком має стати взяття під контроль наступних п'яти районів.

 

"Повторюся, будуть нюанси, пов'язані з особливостями перехідного періоду. Я думаю, що люди з окупованих територій будуть обмежені в правах щодо виборів в центральні органи влади – парламенту, президента і так далі. Але це нормальна міжнародна практика", – підсумував Аваков.

 

Нагадаємо, перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова заявила, що повернення окупованих українських територій абсолютно складний процес Україні зараз необхідно формувати платформу для реінтеграції тих людей, які живуть на окупованій території.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.