НОВИНИ

Справа Балуха. До незаконно ув'язненого не пускають лікарів

Варто зазначити, що ув'язнений у Криму український активіст Володимир Балух голодує з 19 березня.

В анексованому Криму до незаконно ув’язненого українського активіста Володимира Балуха не пускають медиків. Про це повідомив заступник голови правління Кримьської правозахисної групи Володимир Чекригін. 

 

"У нас немає об’єктивної інформації про стан здоров’я Володимира Балуха, оскільки до нього не пускають медиків. Адвокати Балуха, коли бачать його на суді, помічають, що йому стає гірше, але без обстежень щось конкретне сказати неможливо", - сказав Чекригін.

 

Також він додав, що адвокати активіста постійно подають клопотання, щоб до Володимира Балуха пустили медиків, але їх відхиляють, посилаючись на те, що стан його здоров’я не є настільки критичним.

 

"Навіть коли його тримали під домашнім арештом, йому не дозволяли з’їздити в Сімферополь зробити обстеження", — сказав Чекригін. Балух не називає строків закінчення голодування, зазначив також правозахисник.

 

Окрім цього, на останньому засіданні йому передавали звернення українських депутатів, у якому вони закликають його припинити голодування, але Балух поки що відмовляється.

 

Як повідомлялося, 6 квітня перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко закликала незаконно ув'язненого в окупованому Криму українця Володимира Балуха припинити голодування. Згодом, 10 квітня, народні депутати України також звернулися до Балуха з проханням зупинити голодування у зв’язку зі стрімким погіршенням його здоров’я та ризику втрати життя. Зокрема, звернення підписали: Рефат Чубаров, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Єгор Соболєв, Владислав Голуб, Сергій Лещенко, Валерій Карпунцов, Юрій Соловей, Іван Спориш, Олег Мусій, Віктор Кривенко, Володимир Арешонков, Юрій Дерев’янко, Леонід Ємець, Тетяна Острікова, Михайло Головко, Юрій Павленко, Андрій Білецький, Борислав Береза, Ігор Шурма, Віктор Вовк, Геннадій Кривошея.

 

Нагадаємо, 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Володимир Балух оголосив безстрокове голодування. 

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.