НОВИНИ

"Нестримне відчуження". Штайнмаєр стурбований напруженими відносинами між РФ та країнами Заходу

Штайнмаєр також закликав не припиняти дипломатичних зусиль задля пошуку виходу з нинішньої ситуації.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив занепокоєння через нинішній напружений стан відносин між Росією та країнами Заходу. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

За словами Штайнмаєра, що теперішнє "нестримне відчуження" між Росією та Заходом - підстава для серйозної стурбованості.

 

На даний момент не лишилося практично жодного "підґрунтя для довіри" між Росією та Заходом, зазначив президент ФРН, назвавши головним завданням для відповідальних політиків протидію цьому відчуженню.

 

На думку президента ФРН, хоч зараз Росія є "складним" сусідом, її ми не можна ворогом".

 

Попри це, країнам Заходу не варто допускати домінування "апокаліптичних настроїв" у відносинах із РФ, зауважив глава ФРН. Він наголосив, що треба постійно вказувати Кремлю на "наслідки його дій для європейсько-російських відносин".

 

До останнього пункту належать і запроваджені у відповідь на анексію Криму та початок конфлікту на Донбасі санкції. Втім, ЄС слід намагатися переконати російське керівництво і шляхом "прямого діалогу", ввважає Штайнмаєр.

 

Нагадаємо,10 квітня президент України Петро Порошенко обговорив зі своїм німецьким колегою Франком-Вальтером Штайнмаєром розвиток ситуації на Донбасі. 

 

Під час зустрічі президент Штайнмаєр висловив підтримку міжнародним зусиллям з пошуку мирного врегулювання на Донбасі, передусім у контексті важливості розгортання міжнародної місії ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.