НОВИНИ

У Сирії заявили, що знищений коаліцією центр в Дамаску виробляв ліки від раку

Державне ЗМІ стверджує, що інститут розробляв основні компоненти для багатьох ліків, які використовуються для лікування онкологічних захворювань.

У Сирії заявили що науково-дослідний центр у Дамаску, уражений ракетами коаліції спеціалізується на онкологічній медицині. Про це повідомляє державне агентство SANA.

 

За інформації агентства, що науково-дослідний інститут фармацевтичної і хімічної промисловості в районі Дамаска Баржа займався підготовкою хімічного складу для протиракових ліків і проведенні хімічного аналізу матеріалів, які надходять до Сирії. Зокрема, інститут розробляє основні компоненти для багатьох ліків, які використовуються для лікування раку.

 

Варто зазначити, що в результаті авіаудару науковому об'єкту було завдано значної шкоди.

 

Окрім цього, лабораторії інституту колись використовувалися командою ОЗХЗ для збору зразків, а в останніх двох звітах організації з інституту зняли звинувачення в причетності до розробки хімічної зброї.

 

Як повідомлялося, в ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали ударів у Хомсі у відповідь на застосування президентом Сирії Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії - неприйнятна і неприпустима.

 

В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь - засудили.

 

Україна висловила солідарність зі США, Великою Британією та Францією і заявила, що підтримує дії союзників у відповідь на застосування Дамаском хімічної зброї в сирійському місті Дума, яке призвело до численних жертв серед мирного населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.