НОВИНИ

Порошенко назвав удар коаліції по Сирії вимушеним, але виправданим кроком

Президент України назвав це справедливою відповіддю на факт вчинення жорстокого злочину проти людяності.

Президент України Петро Порошенко вважає вимушеним, але виправданим кроком точковий удар міжнародної коаліції проти об’єктів військової хімічної інфраструктури режиму президента Сирії Башара Асада. Про це глава держави заявив на своїй сторінці у Facebook.

 

"Розглядаємо точковий удар міжнародної коаліції проти об’єктів військової хімічної інфраструктури режиму Башара Асада як вимушений, але виправданий крок. Це - справедлива відповідь на факт вчинення жорстокого злочину проти людяності - хімічної атаки у Думі 7 квітня, яка забрала життя десятків невинних людей"  - зазначив Порошенко.

 

За словами президента, Україна закликає задіяти всі можливі механізми та інструменти ООН, в тому числі Раду Безпеки, для попередження подібних диктаторських режимів у майбутньому.

 

Як повідомлялося, в ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали ударів у Хомсі у відповідь на застосування президентом Сирії Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії - неприйнятна і неприпустима.

 

В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь - засудили.

 

Україна висловила солідарність зі США, Великою Британією та Францією і заявила, що підтримує дії союзників у відповідь на застосування Дамаском хімічної зброї в сирійському місті Дума, яке призвело до численних жертв серед мирного населення.