НОВИНИ

Посол Росії пригрозив військовими діями Македонії у разі вступу до НАТО

У свою чергу, прем’єр-міністр Македонії повідомив, що країна прагне приєднатись до Альянсу задля досягнення миру у світі та поваги прав людини.

Посол Росії Олєг Щєрбак заявив, що в разі вступу Македонії до НАТО, вона стане "законною ціллю". Про це в п'ятницю, 13 квітня, пише Голос Америки.

 

"Якщо буде конфлікт між Росією та НАТО, ви станете законною ціллю", – наголосив Щєрбак.

 

У свою чергу, прем’єр-міністр Македонії Зорян Заєв повідомив, що країна прагне приєднатись до Альянсу задля досягнення миру у світі і поваги прав людини.

 

"Ми діяли у відповідності до законів та Віденської конвенції. Македонія має стратегічні цілі, такі як членство в НАТО та ЄС. Ми не хочемо, щоб членство в Альянсі на когось нападало, а прагнемо миру в світі та поваги прав людини", – підкреслив Заєв, підкресливши бажання Македонії розбудовувати відносини з Росією.

 

Як зазначається, про те, що Росія намагається зашкодити вступу країн до НАТО, повідомляв сенатор-демократ Крис Мерфі після свого візиту до Македонії в березні.

 

"Історично, росіяни не мали значної присутності в Македонії, як це було в Сербії чи Чорногорії, але вони роблять це зараз", – заявляв Мерфі.

 

Однак, за словами сенатора, зараз "росіяни дуже чітко зазначили, що вони намагатимуться зашкодити Македонії, якщо та просуватиметься до вступу у НАТО". Водночас він додав, що росіяни почали організовувати власну політичну партію в цій країні та інвестують більше грошей, ніж будь-коли. Крім того, Мерфі наголосив на важливості боротьби проти російської пропаганди.

 

Нагадаємо, 13 квітня міністр національної оборони Литовської Республіки Раймондас Каробліс заявив, що відбиваючи російську агресію, Україна захищає південно-східний фланг НАТО та західного світу.