НОВИНИ

ОПОРА повідомила, які нардепи найчастіше виступали в Раді – інфографіка

Крім того, громадянська мережа проаналізувала, скільки часу в сесійній залі виступала кожна із фракцій.

Громадянська мережа ОПОРА повідомила, що станом на квітень 2018 року у Верховній Раді народні депутати виступили 23 тисячі 793 рази. Про це в четвер, 12 квітня, повідомляється на сайті організації.

 

"Одним із найважливіших аспектів діяльності народного депутата є участь в обговореннях питань порядку денного засідань Верховної Ради України. Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, наскільки часто ті чи інші народні обранці виступають в українському парламенті", – йдеться повідомленні.

 

Як зазначається, найчастіше у Верховній Раді виступають – Олег Ляшко ("Радикальна партія"), Віктор Галасюк ("Радикальна партія") та Юрій Левченко (позафракційний). Натомість представники депутатських груп "Воля народу" та “Партія "Відродження" практично не виступають у Раді.

 

"Загальна тривалість виступів усіх депутатів (в тому числі колишніх) при цьому склала 2 092 265 секунд або ж 24 доби 5 годин 11 хвилин та 5 секунд. Ще трохи більше – 64 години – "наговорили" спікер (у тому числі Володимир Гройсман) та віце-спікери", – повідомили в громадянській мережі.

 

За даними організації, найчастіше у Верховній Раді виступав Ляшко – 1055 разів загальною тривалістю трохи більше 36 годин. На другому місці Галасюк – 444 виступи тривалістю 15 годин. Таку ж кількість часу "наговорив" Юрій Левченко, який долучився до аж 670 обговорень у сесійній залі. Трохи менш активно в парламенті виступали Руслан Князевич (401 раз) та Сергій Соболєв (328 разів).

 

"До найактивніших ораторів Верховної Ради також можна віднести Сергія Соболєва, Ігора Шурму, Олександра Долженкова, Єгора Соболєва, Максима Бурбака, Юрія Одарченка, Юлію Тимошенко та Сергія Власенка. Загалом же 74 нардепи виступали у стінах парламенту 100 і більше разів", – зазначається в повідомленні.

 

 

Водночас в ОПОРІ додали, що середня кількість виступів на одного депутата у парламенті становить 58 разів, проте частина народних обранців не брала слово взагалі.

 

Зокрема, 31 парламентар жодного разу не долучався до обговорень у сесійній залі. Ще 42 нардепи висловлювались у парламенті менше однієї хвилини. Таким чином, серед депутатів, які не виступали чи майже не виступали у Верховній Раді: 16 представників "Народного фронту", 15 депутатів від "Блоку Петра Порошенка", 12 членів "Опозиційного блоку", 10 позафракційних народних обранців, по 9 парламентарів від депутатських груп "Воля народу" та "Партія "Відродження2. У свою чергу тільки по одному члену фракцій "Радикальної партії Олега Ляшка" та ВО "Батьківщина" не долучались до обговорень у сесійній залі.

 

 

Крім того, громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, скільки часу в сесійній залі виступала кожна із фракцій.

 

Так, найбільше у Верховній Раді долучались до обговорень представники "Блоку Петра Порошенка" – 22,7% від усього часу виступів належало даній фракції. Набагато менше брали слово члени ВО "Батьківщина" – 14,1%, Радикальної партії Олега Ляшка – 13,9%, позафракційні народні обранці – 13,5%, члени "Народного фронту" – 12,2% та Об’єднання "Самопоміч" – 11,2%.

 

Водночас "Опозиційному блоку" належало 8,9% від загального часу виступів у Верховій Раді. Практично не доносили до виборців інформацію з парламентської трибуни члени депутатських груп "Партія "Відродження" та "Воля народу" –  їм належало лише 2,6% та 0,9% від усього часу обговорень у парламенті.

 

 

Нагадаємо, 27 березня Комітет виборців України повідомив, що лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко та лідер фракції "Опозиційний блок" Юрій Бойко пропустили 90% голосувань Верховної Ради в березні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.