НОВИНИ

Історик стверджує, що Червона армія не воювала під ухваленим Радою червоним прапором

Схвалений українським парламентом зразок прапора, який дозволили вивішувати поруч із державним прапором України 9 травня, не відповідає прапору, під яким воювала Червона армія. Про це заявив військовий історик Ярослав Тинченко.

Він стверджує, що частини Червоної армії не йшли у бій під прапором із серпом і молотом у лівому верхньому кутку, оскільки офіційним прапором Червоної, а потім Радянської армії був червоний прапор з великою зіркою в центрі.

"Над Рейхстагом були поставлені ще кілька десятків прапорів, і більшість з них не відповідали прийнятому вчора опису", - уточнив Тинченко.

Нагадаємо, 21 квітня Верховна Рада ухвалила закон про вивішування на День Перемоги червоних прапорів поруч з державними.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що Прапор Перемоги має відповідати прапору 150-ї ордена Кутузова IIступеня Ірицької стрілецької дивізії. Вінявляє собою червоне прямокутне полотнище із зображенням схрещених золотих серпа і молота, а над ними - червоної п'ятикутної зірки із золотою облямівкою.

Ярослав Тинченко є автором таких книг, як "Офіцерський корпус Армії Української Народної Республіки. 1917–1921", "Новітні запорожці. Війська Центральної Ради, березень 1917 - квітень 1918", "Герої українського неба", "Українські збройні сили. Березень 1917р.–листопад 1918 рр. (організація, чисельність, бойові дії)".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.