НОВИНИ

Нацрада оштрафувала одну з радіостанцій за порушення мовних квот

У день моніторингу частка пісень українською мовою в ефірі становила 29,4% замість 30%.

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення у четвер, 12 квітня, оштрафувала радіостанцію "Європа плюс" за недотримання обов’язкової частки пісень державною мовою, що відповідно до закону має становити 30%.

 

Голова Національної ради Юрій Артеменко повідомив, що під час проведення моніторингу мовлення радіостанції "Європа плюс" було зафіксовано ознаки порушення вимог Закону України "Про телебачення і радіомовлення".  А саме в день моніторингу 5 грудня 2017 року у проміжку часу із 7.00 до 14.00 частка пісень українською мовою становила  лише 29,4%.

 

За словами Артеменка, Національна рада призначила позапланову виїзну перевірку, під час якої було враховано бачення "Європи плюс", що пісня "Маша" у виконанні гурту "Yuko" звучала на одному з діалектів української мови. Проте в результаті подальшого аналізу тексту було зроблено висновок, що пісня не належить до категорії пісень, виконаних українською мовою.

 

Зокрема, член Національної ради Сергій Костинський зазначив, що пісня звучить не українською мовою.

 

"Ця пісня належить до скарбниці української культури, але вона виконана не українською мовою, тому не може бути зарахована до квоти", - сказав Костинський.

 

Він також уточнив, що пісня записана в Житомирській області, а саме в селі Пилипівка Чуднівського району, в якому є дві громади - українські Пилипи і російські Пилипи. Ця пісня була записана у громаді російські Пилипи, які були засновані росіянами-старообрядцями, що переїхали в цей регіон з Росії.

 

"Це не є українська мова. Ця громада зберегла свою культуру, свою мову, і це є діалект російської мови, але не  діалект української мови. Ми маємо розуміти, що є діалекти української мови, а є діалекти тих громад, які свого часу просто переїхали на територію України і зберегли свою культуру. Пісня прекрасна. Мова російська", - констатував Костинський.

 

 Він також порадив радіостанції перевиконувати квоту, давати більше пісень українською мовою - 32-40% і навіть 90%, щоб не потрапляти в подібні ситуації.

 

Раніше повідомлялося, що чотири українські радіостанції «Мелодія», "Люкс ФМ", "KISS FM" і "Хіт FM" внесли зміни до програмної концепції, що передбачають збереження для них квоти українською мовою на рівні 25% за умови ротації 60% пісень мовами ЄС. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.