НОВИНИ

ОБСЄ зафіксувала майже 40 одиниць бронетехніки на летовищі у Луганську

У Місії документують нарощення бойового потенціалу в окупованих населених пунктах.

Ватажки окупаційної адміністрації Російської Федерації продовжують нарощувати бойовий потенціал у населених пунктах, що непідконтрольні уряду України, зокрема, задокументовано майже чотири десятка одиниць бронетехніки на летовищі у Луганську  Про це повідомив прес-центр штабу АТО.

 

За інформацією Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, у південно-східній частині Луганська (територія летовища), бойовики збройних формувань РФ зосередили 7 одиниць танків Т-72, 7 реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град», 7 одиниць самохідних гаубиць 2С1, 7 зенітних ракетних комплексів 9К35, та 10 одиниць буксируваних гаубиць різної модифікації.

 

Окрім цього, Місія зафіксувала щонайменше 14 протитанкових мін на північно-східній околиці населеного пункту Заїченко. Водночас, у районах населених пунктів Бугаївка та Круглик, що у Луганській області, спостерігачами підтверджено факт розташування 40 танків різного типу. 

 

Також бойовиками російсько-окупаційних військ продовжується практика зосередження техніки й озброєння безпосередньо у населених пунктах, тим самим наражаючи на небезпеку мирне населення практично по всій лінії розмежування. 

 

За наявною інформацією, неподалік водопровідної станції населеного пункту Голубівка, та на західній околиці населеного пункту Сарабаш зафіксовано розташування САУ різного калібру, а на території сільськогосподарського підприємства населеного пункту Обозне – танки різної модифікації.

 

"Українська сторона СЦКК розцінює зазначене, як систематичне нехтування ватажками окупаційної адміністрації Російської Федерації положень Женевської конвенції, норм міжнародного права, Мінських домовленостей, щодо відведення важкої техніки та озброєння від лінії розмежування сторін. Українська сторона СЦКК черговий раз наголошує: такі дії з боку російсько-окупаційних адміністрацій становлять небезпеку для мирних громадян, повноцінного функціонування підприємств та інфраструктури Донбасу", - йдеться у повідомленні штабу.

 

Раніше повідомлялося, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала танки, самохідні артилерійські установки, реактивні системи залпового вогню "Град" та артилерійські системи різного калібру в окупованому Луганську.