НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

Глава МВС Туреччини закликав світ розглядати безпеку ширше нацкордонів

Сулейман зазначив, що існують глобальні виклики, такі, як тероризм, розповсюдження наркотиків, нелегальна міграція, і з ними потрібно боротися комплексно та спільно.

Спеціальний представник президента та уряду Туреччини, міністр внутрішніх справ Сойлу Сулейман заявив, що світ повинен комплексно оцінювати ситуацію та розглядати безпеку у ширшому контексті, ніж просто безпека своїх національних кордонів. Про це він повідомив у четвер, 12 квітня, під час 11-го Київського Безпекового Форуму у Києві, передає кореспондент Тижня

 

"Ми повинні комплексно оцінювати ситуацію та розглядати безпеку у ширшому контексті, ніж просто безпека наших національних кордонів", – заявив глава МВС Туреччини.

 

За його словами, ніхто не очікував, що в нинішню епоху у світі будуть відбуватися ті події, які мають місце Сулейман також додав, що всі сподівалися на великий рівень співпраці по боротьбі з тероризмом, однак "цього не сталося".

 

"Часто ми визначаємо майбутнє, керуючись страхами. І це віддаляє нас від вирішення проблеми", – сказав він.

 

Водночас спецпредставник президента Туреччини зазначив, що існують глобальні виклики, такі, як тероризм, розповсюдження наркотиків, нелегальна міграція, і з ними потрібно боротися комплексно та спільно.

 

"На сьогоднішній день ми спостерігаємо, як відбувають так звані "війни чужими руками" – коли за рахунок тих чи інших джерел відбувають бойові дії на території інших країн і стрілки відповідальності переводяться і важко визначити вже походження. Але важливо розуміти, що конфлікт в одному регіоні має вплив на весь світ", – наголосив Сулейман.

 

Крім того, він повідомив, що країни також по-різному визначають терористичні організації, а "інколи хочуть легітимізувати ту чи іншу організацію".

 

"Усі угрупування, які мають незаконне озброєння — є терористичними і з ними треба боротися", - наголосив глава МВС Туреччини.

 

Говорячи про ситуацію в Україні, спецпредставник президента Туреччини підкреслив, що навіть не варто піднімати питання про територіальну цілісність.

 

"Не можна навіть піддавати сумніву територіальну цілісність України", – заявив він.

 

Як повідомлялося 9 квітня, Туреччина підтримала розгортання миротворчої місії ООН на окупованій частині Донбасу, а також заявила про готовність взяти у ній участь.