НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

Росія підбурює і скеровує "міжнародний клуб диктаторів" – Порошенко

Президент переконаний, що Ахіллесовою п'ятою РФ є саме агресія проти України.

Президент України Петро Порошенко переконаний, що Росія скеровує "міжнародний клуб диктаторів", який вирішив кинути виклик всьому цивілізованому світу. Про це Порошенко заявив під час виступу на Київському безпековому форумі-2018, передає кореспондент Тижня.

 

«Хочу привернути вашу увагу, що цього року форум відбувається в особливо тривожний час. Світ зараз стоїть на порозі прийняття ключовими гравцями глобальної політики дуже доленосних рішень, які б мали нарешті донести відчуття реальності декому, хто його втратив», - підкреслив голова держави.

 

Порошенко сподівається, що світу вдасться уникнути «найгіршого сценарію», але, за його словами, ті, хто стоїть за злочинами проти людяності, мають, нарешті, понести відповідальність.

 

«Росія підбурює, спрямовує, скеровує такий собі «міжнародний клуб диктаторів», який, як клуб божевільних самогубців, вирішив кинути виклик всьому цивілізованому світу», - підкреслив він.

 

Порошенко знову наголосив, що потрібна рішуча міжнародна реакція на дії Росії, при чому роль України в цьому може бути дуже великою.

 

«Я переконаний, що Ахіллесовою п’ятою Росії є саме її агресія проти України… Шлях до перемоги, безумовно пролягає через нашу перемогу в Україні», - вважає голова держави.

 

За його словами, одним з необхідних кроків для припинення агресії Росії має бути направлення миротворчої місії ООН на Донбас.

 

Як відомо, 12-13 квітня 2018 року в Києві проходить 11-ий Київський Безпековий Форум.

 

Понад 400 міжнародних і українських лідерів, представників політичних, ділових та громадських кіл із понад 20 країн світу обговорять глобальні безпекові тенденції та виклики в сучасних міжнародних відносинах, а також важливість України для регіональної та європейської безпеки та демократії.

 

Нагадаємо, раніше під час Київського безпекового форуму посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив, що найважливіший фактор у протидії російській агресії та її гібридним діям - це західні цінності та єдність.

 

А  колишній міністр закордонних справ Литовської Республіки (2006-2008) Пятрас Вайтєкунас  заявив, що Росія під час  окупації частини територій Молдови та Грузії складала враження внутрішнього конфлікту, спекулюючи на жертвах конфлікту, проте  їй не вдалося це під час окупації Криму.