НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

Київський безпековий форум 2018. Посол Польщі закликав до єдності у протидії російській агресії

За словами польського посла в Україні Яна Пєкло, найважливіший фактор протидії гібридній війні - це західні цінності.

Посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив, що найважливіший фактор у протидії російській агресії та її гібридним діям - це західні цінності та єдність.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час 11-го Київського безпекового форуму, який проходитиме 12 та 13 квітня.

 

"Найбільш важливий фактор протидії російській агресії та гібридній війні - це західні цінності. Нам потрібна єдність”, - зауважив польський представник.

 

Зокрема, посол відзначив, що втілити даний фактор протидій досить нелегко, адже РФ намагається дестабілізувати Європу, континент і весь світ.

 

Так, він висловив побоювання щодо можливої ескалації на Донбасі, дивлячись на нинішню конфронтацію у Сирії через хімічну атаку у місті Дума.

 

За його словами, Польща намагається допомогти Україні, а саме у безпековій сфері.

 

"Польща є дійсним та справжнім союзником України. Без демократичної України не буде безпеки в усій Європі”, - додав він.

 

Щорічний міжнародний захід "Київський Безпековий Форум", започаткований у 2007 році, є платформою для дебатів із найактуальніших питань безпеки в Європі та Чорноморському регіоні. Метою Форуму є посилення співробітництва у сфері безпеки між Європейським союзом та Чорноморським регіоном, підвищення рівня обізнаності про розвиток безпеки серед ключових гравців, посилення ролі незалежних та неурядових акторів у вирішенні безпекових проблем в Європі.

 

Захід проводиться за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, Фонду Маршала, Королівського інституту міжнародних відносин "Chatham House" (Велика Британія), та Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

 

Нагадаємо, 12 квітня посол Канади в Україні Роман Ващук під час 11-го Київського безпекового форуму заявив, що українцям необхідно документувати і публікувати щоквартальні звіти щодо порушення прав людини в Криму і на Донбасі, а також конкретні історії людей. Посол додав, що окрім допомоги для забезпечення зовнішньої безпеки України, також треба щоб люди почували себе безпечно всередині країни. За його словами, Канада, а також інші країни, готові допомагати в цьому, але і Україна має робити відповідні кроки.

 

Як повідомлялося, постійний представник Сполучених Штатів Америки при НАТО Кей Бейлі Хатчісон під час 11-го Київського безпекового форуму заявила, що Україна веде боротьбу на двох фронтах, а саме зі зовнішньою агресією на Донбасі та з корупцією. За її словами, Україна досягла вражаючого прогресу у реформах за останні чотири роки, а саме у розвитку демократії. Також Хатчісон візначила, що НАТО надалі підтримуватиме прагнення українців бути вільними, але очікує  певних кроків з боку країни, зокрема, у законодавчому полі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.