НОВИНИ

Едвард Лукас: Росія вдалися до дипломатичних засобів, щоб спричинити розкол на Заході у відповідь на інцидент у Солсбері

Кремль подбав, щоб низка країн, нібито союзників по НАТО, не виявили солідарності з британцями в координованій висилці російських розвідників зі своєї території.

Росіяни вдалися до дипломатичних засобів, щоб спричинити розкол на Заході у відповідь на хіматаку на родину Скріпалів у британському місті Солсбері. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

Він констатує, що Кремль подбав, щоб такі країни, як Австрія, а також Болгарія, Греція, Словаччина й Словенія (нібито союзники по НАТО) не виявили солідарності з британцями в координованій висилці російських розвідників зі своєї території. Навіть у країнах, які таки підтримали британців, прокремлівські активісти трублять про те, що доказів недостатньо й Велика Британія надто гостро реагує.

 

Крім того, за словами Лукаса, російські пропагандисти з усіх боків вхопилися за дивний збіг: місто Солсбері розташоване поблизу засекреченої лабораторії Porton Down, де розробляється хімічна й біологічна зброя. Ніхто так і не пояснив, чому близькість до лабораторії має важливе значення. Натомість росіяни накинулися на британські ЗМІ, які не наголосили на цьому факті: так ніби британці когось покривають. Підлили оливи у вогонь непрофесійні, недбалі й неузгоджені заяви британської влади. Легковірні політики й журналісти Великої Британії мимоволі підсобили Кремлю.

 

«Таким чином, ми бачимо, до яких ще прихованих або відвертих засобів впливу на громадську думку вдаються росіяни», - наголошує експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»