НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

РФ не вдалося застосувати формулу "внутрішнього конфлікту" для Криму – екс-глава МЗС Литви

Вайтєкунас вказав на те, що російські військові оточували частини ЗС України, використовуючи при цьому такий собі “живий щит” з цивільних осіб - жінок і дітей, за що РФ має бути притягнута до міжнародного суду.

Росія під час  окупації частини територій Молдови та Грузії складала враження внутрішнього конфлікту, спекулюючи на жертвах конфлікту, проте  їй не вдалося це під час окупації Криму. Таку заяву зробив колишній міністр закордонних справ Литовської Республіки (2006-2008) Пятрас Вайтєкунас під час 11-го Київського Безпекового Форуму у Києві, передає кореспондент Тижня.

 

“Абхазія та Придністров'я також окуповані Російською Федерацією, але Кремлю вдалося заморозити ці конфлікти на російських умовах. Зважаючи на жертви серед цивільного населення, Кремлю вдалося представити агресію як внутрішній конфлікт Грузії та Молдови. Але це не стосується України. Росіянам вдавалося робити таку формулу для міжнародної спільноти. Але так було до окупації Криму”, - заявив Вайтєкунас.

 

За його словами, зважаючи на жертви серед цивільного населення, Захід і Європа не могли підтримувати конкретно якусь із сторін під час конфліктів у Грузії та Молдові.

 

Водночас, екс-глава МЗС Литви наголосив, що в Криму відбувається масове порушення прав людини, яке розпочалося з початком окупації півострова.

 

“З самого початку, коли РФ окупувала Крим, я був разом з колегами в Криму, як спеціальний представник ЄС. Я бачив, як РФ окупувала Крим. І це було вперше, коли  я стикався з таким порушенням правил”, - наголосив він.

 

Зокрема, Вайтєкунас вказав на те, що російські військові оточували частини ЗС України, використовуючи при цьому такий собі “живий щит” з цивільних осіб - жінок і дітей. 

 

“За такі дії РФ має бути притягнута до міжнародного суду”, - переконаний він.

 

Також масовим було порушення прав людини під час проведення фейкового референдуму.

 

Колишній міністр закордонних справ Литви висловив переконання, що міжнародна спільнота повинна допомогти Україні у двох головних напрямках- "зупинити президента Путіна та у впровадженні реформ”.

 

“Захід і Європа мають створити історію успіху навколо Росії. РФ не створює такі історії. І це був би стимул для росіян, після правління Путіна, звичайно”, - заявив він.

 

Як відомо, 12-13 квітня 2018 року в Києві проходить 11-ий Київський Безпековий Форум.

 

Понад 400 міжнародних і українських лідерів, представників політичних, ділових та громадських кіл із понад 20 країн світу обговорять глобальні безпекові тенденції та виклики в сучасних міжнародних відносинах, а також важливість України для регіональної та європейської безпеки та демократії.

 

Раніше повідомлялося, що президент Литви Даля Грибаускайте розповіла президенту Сполучених Штатів Америки про героїзм українських військових.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.