НОВИНИ

Цукерберг заявив, що його дані також потрапили до Cambridge Analytica

Повідомляється, що соціальна мережа вивчає потреби вживання заходів проти Кембриджського університету.

Засновник та генеральний директор Facebook Марк Цукерберг заявив, що його дані були серед тих, які потрапили до компанії Cambridge Analytica. Таку заяву він зробив у середу, 11 квітня, під час свідчень у Конгресі США.

 

Цукерберга запитали чи були його дані включені до основної маси тих, які потрапили третім сторонам — він відповів «Так».

 

Засновник Facebook також додав, що соціальна мережа вивчає потреби щодо вживання заходів проти Кембриджського університету — установи, дослідник якої Олександр Коган злив дані користувачів компанії Cambridge Analytica.

 

Як повідомлялось, Facebook перебуває у "гонці озброєнь" з Росією через фейкові акаунти, які "намагаються обманути сайт та похитнути американських виборців". Про це заявив засновник та генеральний директор Facebook Марк Цукерберг у вівторок, 10 квітня, під час свідчення у зв’язку з витоком даних користувачів соціальної мережі на спільних слуханнях юридичного комітету та комітету з торгівлі Сенату США. 

 

Він також  визнав, що зробив недостатньо, аби запобігти поширенню неправдивих новин, і заявив, що Facebook розробляє нові інструменти для виявлення та видалення фейкових акаунтів.

 

Як повідомлялося 4 квітня, у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно,  незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

 

Комітет з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки заявив, що розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг 11 квітня надасть свідчення про виток даних понад 50 млн користувачів і скандалу з Cambridge Analytica. 

 

Нагадаємо, 3 квітня засновник Facebook Марк Цукерберг повідомив, що на усунення проблеми з витоком даних понад 50 млн користувачів соцмережі піде кілька років. 

 

17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.

 

25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. 

 

Крім того, 26 березня  Федеральна торговельна комісія (FTC) США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів. За даними ЗМІ, FTC почала перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.