НОВИНИ

ЮНЕСКО ухвалила рішення щодо окупованого Криму

За словами глави МЗС Павла Клімкіна, на території анексованого півостора буде розміщена моніторингова місія.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що виконавча рада Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, культури і науки (ЮНЕСКО) ухвалила рішення щодо розміщення моніторингової місії організації на території окупованого Криму.

 

Зазначається, що місія буде розміщена з метою збереження культурної спадщини.

 

"Це фактично можливість для розміщення моніторингової місії і боротьби за освітні права, науку, охорону пам'яток культури в Криму, у тому числі Ханського палацу. Не дамо окупаційній владі розграбувати та знищити українське надбання", - написав глава МЗС у Twiiter.

 

 

Нагадаємо, 19 січня Україна закликала ЮНЕСКО вжити заходів для збереження Ханського палацу окупованому Криму. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ. Під головуванням заступника міністра закордонних справ Сергія Кислиці відбулося засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, в ході якого обговорювалася ситуація навколо Ханського палацу в Бахчисараї.  Зокрема МЗС було стурбоване проведенням Росією так званих "реставраційних робіт на території пам'ятки національного значення України, невід'ємної частини культурної спадщини кримськотатарського народу - Ханського палацу в Бахчисараї, які становлять реальну загрозу знищення історичної і культурної цінності цього пам'ятника.

 

Як повідомялося, 5 листопада 2017 року Міністерство культури України висловило протест через дії окупаційної влади Криму щодо здійснення незаконних робіт на території Бахчисарайського заповідника та звернулось, зокрема, до ЮНЕСКО з проханням вчергове з проханням закликати РФ дотримуватися норм міжнародного законодавства

 

Ханський палац-музей у Бахчисараї - найвідоміший музей, пов'язаний з історією кримських татар, територія літньої резиденції кримських ханів Гіреїв. На території музейного комплексу розташовані палац, гаремний корпус, ханський цвинтар і мечеть. Пам'ятка є претендентом на внесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО поряд з Генуезькою фортецею в Судаку, Кримською астрофізичною обсерваторією, Мангуп-Кале, Ескі-Кермен і Чуфут-Кале.