НОВИНИ

У МВС запропонували саджати виборців, які беруть "подачки" кандидатів

Відповідний законопроект передбачає санкції у вигляді позбавлення волі до двох років за деякими статтями ККУ.

Кабінет міністрів України ухвалив законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства". Відповідне рішення було прийнято під час засідання уряду.

 

Зокрема, у даному законопроекті надається пріоритет тим порушенням, які безпосередньо впливають на результати  виборчого процесу.

 

"Пріоритет у цих змінах надається тим порушення, які безпосередньо впливають на результати волевиявлення громадян. Натомість пропонується декриміналізувати окремі порушення, які не впливають на загальний перебіг виборчого процесу... Цим законопроектом ми пропонуємо внести зміни до законів України "Про вибори президента України", "Про вибори народних депутатів", "Про всеукраїнський референдум" та "Про місцеві вибори", - зауважила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

 

За її словами, проект пропонує запровадити санкції у вигляді позбавлення волі до двох років за деякими статтями Кримінального кодексу.

 

Так, відповідні пропозиції відносяться щодо незаконного використання, вкидання виборчих бюлетенів, порушення таємниці голосування членом виборчої комісії, кандидатом чи спостерігачем, отримання виборцем неправомірної вигоди, пов'язаної з активною чи пасивною реалізацією виборчого права тощо.

 

"Нашим проектом вперше вводиться (кримінальна) відповідальності за підкуп кандидата... Також криміналізується здійснення передвиборної агітації, яка супроводжується наданням виборцям неправомірної вигоди... До такої неправомірної вигоди включено спиртні напої та продукти харчування, які масово роздаються під час виборів", - заявила Ковальчук.

 

Крім того, очільниця наголосила, що змінами до кодексу про адмінпорушення пропонується підвищити розмір штрафів за порушення обмежень ведення передвиборчого законодавства.

 

Додається, що наразі штраф за порушення обмежень від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а законопроектом передбачається підвищення штрафу до 100-200.

 

"Проект передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно повідомили правоохоронні органи про вчинення злочинів щодо підкупу виборців або фальсифікації виборчої документації і таким чином сприяли розслідування", - підкреслила вона.

 

Нагадаємо, 5 квітня  президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про Національне бюро фінансової безпеки. Про це в четвер, 5 квітня, повідомляє прес-служба глави держави. За його словами, створення відповідного органу дозволить ліквідувати корупцію в правоохоронних органах, які також виконували функції контролю фіскальної дисципліни.


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.