НОВИНИ

Цукерберг заявив, що Facebook перебуває у постійній "гонці озброєнь" з Росією

Засновник соцмережі переконаний, що російські фейкові акаунти "намагаються обманути сайт та похитнути американських виборців".

Facebook перебуває у "гонці озброєнь" з Росією через фейкові акаунти, які "намагаються обманути сайт та похитнути американських виборців". Про це заявив засновник та генеральний директор Facebook Марк Цукерберг у вівторок, 10 квітня, під час свідчення у зв’язку з витоком даних користувачів соціальної мережі на спільних слуханнях юридичного комітету та комітету з торгівлі Сенату США. Про це повідомляє USA Today.

 

"Поки в Росії є люди, чиїм завданням є втручання у вбори по всьому світу, цей конфлікт буде тривати", — зазначив Цукерберг.

 

Він також  визнав, що зробив недостатньо, аби запобігти поширенню неправдивих новин, і заявив, що Facebook розробляє нові інструменти для виявлення та видалення фейкових акаунтів.

 

Окрім цього, Цукерберг зазначив, що не виступає проти законодавчого регулювання Facebook, якщо це регулювання буде правильним.

 

Так, сенатори з обох комітетів закликали ухвалити закони, які б обмежили Facebook, пояснивши це тим, що Facebook — це «віртуальна монополія, а монополії потрібно регулювати».

 

Як повідомлялося 4 квітня, у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно,  незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

 

Комітет з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки заявив, що розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг 11 квітня надасть свідчення про виток даних понад 50 млн користувачів і скандалу з Cambridge Analytica. 

 

Нагадаємо, 3 квітня засновник Facebook Марк Цукерберг повідомив, що на усунення проблеми з витоком даних понад 50 млн користувачів соцмережі піде кілька років. 

 

17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.

 

25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. 

 

Крім того, 26 березня  Федеральна торговельна комісія (FTC) США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів. За даними ЗМІ, FTC почала перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.