НОВИНИ

Укренерго розпочало спір з РФ за активи, втрачені в Криму

За словами Всеволода Ковальчука, кримська електромережа компанії коштує близько 1 млрд доларів.

Національна енергетична компанія "Укренерго" кілька днів тому вручила російським високопосадовцям  офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір щодо активів української компанії у Криму. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Укренерго Всеволод Ковальчук.

 

За його словами, конверти з повідомленням отримали: міністр закордонних справ Сєргєй Лавров, міністр фінансів Антон Сілуанов, міністр юстиції Олександр Коновалов, прем’єр-міністр Дмітрій Медведєв і президент Росії Владімір Путін.

 

"Укренерго у цій справі представляють юристи міжнародної юридичної компанії Covington & Burling LLP, яка раніше допомагала подати аналогічний позов НАК "Нафтогаз України". Якщо нам не вдасться врегулювати спір мирним шляхом до кінця вересня, ми зможемо подати позов у Міжнародний арбітраж проти Росії, як це вже зробив Нафтогаз. Наш позов буде стосуватися не лише майна, яке ми втратили через анексію півострова, але й доходів, які недоотримали через таку втрату", - написав Ковальчук.

 

Він також запевняє, що на такі колосальні втрати неможливо закрити очі. Адже, за його словами, лише "наша кримська електромережа коштує близько 1 млрд доларів".

 

"Це тисячі ліній електропередачі, десятки електричних підстанцій та багато чого ще, не кажучи вже про два пансіонати, де раніше оздоровлювалися українські енергетики. Крім майна, ми втратили ще й прибуток від його експлуатації. Ці гроші повинні були піти не лише на рахунки компанії, але й у держбюджет України у вигляді податків та дивідендів", - розповів голова Укренерго.

 

Як повідомлялось, 28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.