НОВИНИ

У парламенті Норвегії створили Групу дружби з Україною

Зазначається, що це дозволить посилити українсько-норвезьку міжпарламентську взаємодію та розширити можливості підтримки України з боку депутатів стортингу.

У парламенті Норвегії з ініціативи норвезьких депутатів створено першу в історії українсько-норвезьких взаємин Групу дружби з Україною. Про це повідомляє прес-служба посольства України в Королівстві Норвегія.


 

"В Україні вітають ініціативу норвезьких парламентаріїв щодо створення у стортингу (парламенті) Норвегії Групи дружби з Україною, що стане новим важливим виявом солідарності з боку Норвегії з нашою державою та ще одним підтвердженням зміцнення українсько-норвезького партнерства", - на цьому наголосив  посол України в Норвегії Вячеслав Яцюк під час зустрічі з президентом стортингу Тоне Вільхельмсен Трьоен. 

 

Спікер парламенту Норвегії у свою чергу підтвердила, що перша в історії українсько-норвезьких взаємин Група дружби з Україною дозволить посилити українсько-норвезьку міжпарламентську взаємодію та розширити можливості підтримки України з боку депутатів стортингу. Вона повідомила що Групу дружби з Україною у парламенті Норвегії очолить авторитетний норвезький політик, колишній президент стортингу Олемік Томмессен.

 

 Зазначається, що Яцюк висловив вдячність за послідовну позицію Норвегії на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Особливу увагу у цьому зв’язку було приділено важливості посилення міжнародної солідарності у справі звільнення українських політичних в’язнів, які продовжують утримуватися на території Росії та в тимчасово окупованому Криму.

 

Український дипломат також висловив сподівання на важливу роль депутатів Стортингу у забезпеченні належного вшанування у Норвегії 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

 

У ході зустрічі президент Стортингу також повідомила про готовність відвідати Україну з візитом восени 2018 року на запрошення голови Верховної Ради України.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Федеральному парламенті Австралії 45-го скликання створили Групу дружби з Україною. Також у п'ятницю, 16 березня, в Литві більше 20 політиків і громадських діячів створили Групу друзів українського Криму.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.