НОВИНИ

Комісар ООН розкритикував реакцію світу на хіматаку в Сирії

Зокрема, Зейд Раад аль-Хуссейн переконаний, що Радбез паралізований використанням вето.

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хуссейн засудив реакцію світу на застосування хімічної зброї, зокрема, він заявив, що Рада Безпеки паралізована правом вето. Про це йдеться у заяві комісара, опублікованій на його сайті.

 

Комісар відзначає, що звіти про ймовірну хімічну атаку в сирійському місті Дума показують безсилля міжнародної реакції на попередні атаки в країні.

 

"Після десятиліть, коли ми думали, що успішно оголосили поза законом використання хімічної та біологічної зброї, світ сидить спокійно, поки її застосування в Сирії стає нормою",- заявив аль-Хуссейн.

 

Він наголосив на тому, що зброя масового ураження забирає право людей на життя, спричиняє біль та страждання.

 

"А відповідь світу? Порожні слова, слабкі засудження та Радбез, паралізований використанням вето. Світ - і, зокрема, держави, що володіють правом вето в Раді безпеки, - повинні прокинутися та швидко прокинутися", - сказав комісар.

 

Окрім цього, він нагадав, що практично кожна країна у світі підтримує заборону на використання хімічної зброї: в цілому 192 держави, включно з Сирією, ратифікували Конвенцію про хімічну зброю, яка набула чинності в квітні 1997 року.

 

Як повідомлялося, що 8 квітня, щонайменше 150 людей загинули отруївшись токсичним газом, який був скинутий на Думу. Це місто - останнє в східній Гуті, яке досі контрольоване повстанцями. 

 

Раніше стало відомо, що Рада безпеки ООН у понеділок, 9 квітня, проведе екстрене засідання через хімічну атаку в Сирії.

 

Президент США Дональд Трамп назвав президента Сирії Башара Асада твариною після хімічної атаки в Сирії та заявив, що Росія та Іран заплатить велику ціну за його підтримку. 

 

А в уряді Німеччини заявили, що сирійський уряд має бути притягнутий до відповідальності за смертельні хімічні атаки проти власного населення в місті Дума. 

 

Додамо, Організація із заборони хімічної зброї(ОЗХЗ) розпочала розслідування нещодавньої хімічної атаки в сирійському місті Дума.  Зокрема, зазначається, що попередній аналіз уже проведено, експерти продовжують займатися вивченням інциденту.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.