НОВИНИ

Українські авіакомпанії перевірять на використання їхніх літаків в Іраку, Ірані та Сирії

Володимир Омелян доручив Державній авіаційній службі України здійснити перевірку інформації про перевезення сирійською авіакомпанією Cham Wings російських найманців між Дамаском і Ростовом-на-Дону.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян доручив Державній авіаційній службі України здійснити перевірку інформації про перевезення сирійською авіакомпанією Cham Wings російських найманців між Дамаском і Ростовом-на-Дону. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

"За 14 місяців з 5 січня 2017 авіакомпанія здійснила 51 політ з Дамаска і Латакії в Ростов і назад. Щоразу для цього використовувалися лайнери Airbus A320, які можуть перевозити до 180 пасажирів", - відзначили в агентстві Reuters..

 

Варто зазначити, що авіаперевізник Cham Wings з 2016 року перебуває під санкціями США. Компанію звинуватили в доставці до Сирії бойовиків-союзників президента Башара Асада, зброї і спорядження для сирійської розвідки.

 

Крім того, раніше літаки Аirbus належали європейським і американським авіакомпаніям, але пізніше вони опинилися в парках близькосхідних компаній через мережу посередників і офшорів. Зокрема, 84 бувших у вжитку літаків виробництва Airbus і Boeing змогли придбати або орендувати компанії "Хорс" і "Дарт" (зареєстровані в Україні).

 

Як повідомляється, з цих 84 літаків як мінімум 40 опинилися в Іраку, Ірані та Сирії.

 

"Якщо за підсумками перевірки Державіаслужби інформація підтвердиться, Міністерство інфраструктури буде рекомендувати уряду і РНБО внести зазначені компанії та їх власників до списку санкцій. Їх сертифікати будуть анульовані", - підкреслив Омелян.

 

Нагадаємо, Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США ввело фінансові санкції щодо 11 компаній і фізичних осіб за підтримку діяльності Ірану, яку Вашингтон вважає ворожою. У переліку опинилися дві українські авіакомпанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.