НОВИНИ

Медична реформа. За тиждень понад 150 тисяч українців підписали декларації з лікарями

Уляна Супрун наголосила, що кожен українець вільний у виборі свого терапевта або педіатра, а тиснути на пацієнтів, аби вони підписували декларацію винятково зі своїм дільничним лікарем - неприпустимо.

За перший тиждень програми "Лікар для кожної сім'ї" понад 150 тисяч українців знайшли лікарів, з якими підписали декларації. Про це написала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook . 

 

"З 2 квітня вже понад 150 тисяч українців знайшли лікарів, з якими підписали декларації. Сподіваюся, що для своїх пацієнтів всі вони стануть тими самими довіреними фахівцями, до яких хочеться звертатися протягом життя з більшості питань щодо здоров’я", - заявила в.о. міністра.

 

За словами Супрун, кампанія з вибору лікаря розпочалася в усіх областях України. Медзаклади поступово підключаються до електронної системи охорони здоров’я. Станом на 4 квітня в системі вже було 63% комунальних закладів, які надають первинну медичнудопомогу і щодня приєднуються нові.

 

Окрім цього, в деяких регіонах на початку виникли труднощі. через це у Львові та Дніпрі старт кампанії був відкладений.

 

Також Супрун наголосила, що кожен українець вільний у виборі свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, а тиснути на пацієнтів, аби вони підписували декларацію винятково зі своїм дільничним лікарем - неприпустимо.

 

"Відмовити у підписанні декларації можуть лише з двох причин: заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я; всі лікарі медичного закладу набрали оптимальну кількість пацієнтів", - додала вона.

 

Нагадаємо, в Україні в понеділок, 2 квітня, стартував перший етап медичної реформи, а саме –  вибір лікаря первинної медичної допомоги в рамках кампанії "Лікар для кожної сім'ї".

 

Передбачається, що з початком медичної реформи суттєво збільшаться доходи сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів.  При цьому терапевт зможе обслуговувати не більше 2 тис. пацієнтів, сімейний лікар – 1,8 тис., педіатр – 900.

 

Як повідомлялося, 28 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.