НОВИНИ

Климпуш-Цинцадзе заявила про намір повернути українських консулів у Ростов-на-Дону

Такий крок потрібен для захисту українських політв'язнів в РФ.

Україна має намір подати пропозиції щодо направлення своїх консулів до російського Ростова-на-Дону. Таку заяву в ефірі 5 каналу зробила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

"Насамперед ідеться про те, що ми будемо подавати свої пропозиції стосовно того, аби надіслати своїх консулів до Ростова-на-Дону. Ми з вами розуміємо, в нас є необхідність у тому, щоб наші консули були в Ростові. Через те, що п'ятьох з них вислали з Росії, для нас важливо сьогодні захищати громадян, які зараз або перебувають у в'язницях РФ, або просто перебувають на території РФ. Тому для нас є необхідним подати свої пропозиції", - розповіла Климпуш-Цинцадзе.

 

Відповідаючи на запитання про можливе звернення Росії дзеркально повернути в Україну стільки ж російських дипломатів, віце-прем’єр-міністр зазначила, що це може бути найпростіший сценарій, який можна спроектувати.

 

Також Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що Україна при ухваленні рішень щодо дипломатів діятиме у співпраці з міжнародними партнерами.

 

"Це не буде окремий крок України, що буде самостійно розв'язувати ці питання напряму тільки безпосередньо у двосторонньому режимі з РФ. Ми долучилися, що є надзвичайно важливо, до єдиних дій західної цивілізації, щодо вислання так званих дипломатів РФ, а по суті – шпигунів, і тому це не є просто крок, що відірваний від широкого міжнародного контексту, і ми й далі діятимемо в міжнародному контексті", - пояснила віце-прем’єр-міністр.

 

Нагадаємо, раніше Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів через солідарність з Великою Британією щодо отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. 

 

Згодом Ірина Геращенко повідомила, скільки дипломатів України залишиться в Росії. Так. віце-спікерка Ради заявила, що РФ висилає вісьмох українських дипломатів із посольства в Москві та п'ятьох – з консульства в Ростові-на-Дону, а залишаться кілька десятків працівників українських консульств.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.