НОВИНИ

Бойовики ОРДО погрожували автоматами спостерігачам місії ОБСЄ

Зазначається, що спостерігачі готувалися до запланованого запуску БПЛА середнього радіуса дії.

У Донецькій області, поблизу окупованого Кремінця, незаконні збройні формування 5 квітня погрожували спостерігачам ОБСЄ та не дали запустити безпілотний літальний апарат для спостереження. Про це йдеться в звіті місії.

 

Зазначається, що о 12:14 патруль місії у складі шести працівників на двох броньованих автомобілях перебував під Донецьком. Так, спостерігачі готувалися до запланованого запуску БПЛА середнього радіуса дії. Однак, згідно з повідомленням, до них під'їхав синій автомобіль марки "Лада" (з маркуванням "поліція" російською мовою).

 

"З автомобіля вийшли три чоловіки: один у камуфляжному одязі, а двоє інших у формі поліцейського типу; у кожного з них на плечі був автомат (типу АК). Вони підійшли до патруля СММ. Чоловік у камуфляжному одязі російською мовою відрекомендувався "командиром спецпідрозділу". Він заявив, що це "зона заборони польотів" і що їм не повідомляли про застосування місією БПЛА", – йдеться в повідомленні.

 

Натомість спостерігачі розповіли про положення мандата місії, у тому числі про використання безпілотника.

 

"О 12:30 автошляхом Н15 із заходу до патруля СММ під’їхав ще один автомобіль (білого кольору) з двома озброєними чоловіками у камуфляжному одязі на борту. Один із них, котрий керував автомобілем, був озброєний автоматом (типу АК). Двоє чоловіків вийшли з автомобіля і в агресивній формі звернулися до членів патруля Місії. Співробітники СММ почули, як один із них сказав іншому російською мовою: «Готуйся!». Після цього останній дослав патрон у патронник і, тримаючи палець на спусковому гачку, спрямував дуло автомата в землю", – йдеться в звіті.

 

У СММ ОБСЄ також повідомили, що загалом було п’ять чоловіків.

 

"Команда СММ зібрала обладнання і залишила цей район о 13:03. Патруль благополучно повернувся на свою базу в Донецьку приблизно о 14:50. Про цей інцидент Місія поінформувала збройні формування в Донецьку", – зазначається в повідомленні.

 

Нагадаємо, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повідомила, що 44 країни направили своїх спостерігачів на Донбас.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.