НОВИНИ

  ▪   Тиждень

Майданівцю Бубенчику оголосили нові підозри

Активіста тепер підозрюють у незаконному поводженні зі зброєю і посяганні на життя правоохоронця.

Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури у четвер, 5 квітня, оголосив підозру у посяганні на життя працівника правоохоронного органу активісту Майдану Івану Бубенчику замість попередньої підозри у вбивстві правоохоронців під час подій Євромайдану.  Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко. 

 

"Відтепер І. Бубенчик підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ст. 348 та ч.1 ст. 263 КК України", - йдеться у повідомленні Лисенка.

 

Зокрема, підозру вручили за статтею 348 Кримінального кодексу України ("Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця") та ч.1 статті 248 ("Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами").

 

Читайте також: Законність і справа Бубенчика

 

У свою чергу, слідство може застосувати так звану амністію на підставі постанови ВРУ від лютого 2014 року. 
 

 

Нагадаємо, 5 квітня заступник генерального прокурора Анжела Стрижевська повідомила, що підозра активісту Майдану Івану Бубенчику була недостатньо обґрунтованою. Так, Печерський райсуд Києва о 10:00 розпочав засідання,на якому активісту за клопотанням Департаменту спецрозслідувань ГПУ мали обрати запобіжний захід. Однак щойно суд почав роботу заступник генпрокурора Анжела Стрижевська подала клопотання, у якому йшлося про відкликання клопотання про обрання Бубенчику запобіжного заходу.

 

Як повідомлялося, 5 квітня Генеральна прокуратура відкликала клопотання про обрання запобіжного заходу активісту Майдану Івану Бубенчику через необхідність зміни підозри. 

 

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що працівники департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка неправильно кваліфікувало дії активіста Майдану, тому прийняв рішення про зміну групи прокурорів, яку очолить мій заступник Анжела Стрижевська.

 

Нагадаємо, 3 квітня було затримано та вручено підозру учаснику Революції гідності Івану Бубенчику, який підозрюється у причетності до вбивства співробітників спецпідрозділу Міністерства Внутрішніх Справ “Беркут” на Майдані.