НОВИНИ

Горбатюк заявив, що Луценко не має підстав змінювати групу прокурорів у справі Бубенчика

За словами Горбатюка, генпрокурор не ознайомився з матеріалами слідства, тому не має підстав змінювати групу прокурорів.

Керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що глава ГПУ Юрій Луценко не має підстав забирати справу активіста Майдану Івана Бубенчика у його департаменту та передавати іншій групі прокурорів. Про це в середу, 4 квітня, повідомляє Громадське радіо.

 

За словами Горбатюка, генпрокурор не ознайомився з матеріалами слідства, тому не має підстав змінювати групу прокурорів.

 

"Ніхто з працівників департаменту не брав участь у нарадах з генеральним прокурором. Що він досліджував, якщо про матеріали розслідування йому ніхто не доповідав? Незрозуміло, на підставі чого він таке рішення приймав. Згідно з процесуально-кримінальним кодексом, він не має підстав змінювати групу прокурорів, тому що йому так хочеться. Єдиною підставою є неефективне здійснення досудового розслідування. Щоб таке рішення прийняти, треба вивчити матеріали провадження. Ця заява грубо протирічить вимогам закону", – наголосив він.

 

Горбатюк також зазначив, що департамент спецросзлідувань не отримував жодних офіційних документів від Луценка щодо зміни групи прокурів. Водночас він додав, якщо отримають відповідне рішення генпрокурора, то, ймовірно, оскаржать його у суді.

 

"Це буде означати незаконне втручання у діяльність слідчих і прокурорів, тому що все це робиться у порушення вимог (законодавства – Ред.). Якщо це рішення надійде, то, як і будь-які інші незаконні рішення генпрокурора, воно оскаржується. У тому, що озвучено, я вбачаю  незаконність і відповідно, на мою думку, має бути зафіксовано у відповідній скарзі", – заявив Горбатюк.

 

Як повідомлялося, генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що працівники департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка неправильно кваліфікувало дії активіста Майдану Івана Бубенчика. Водночас він додав, що прийняв рішення про зміну групи прокурорів щодо даного епізоду розслідувань подій на Майдані, яку очолить мій заступник Анжела Стрижевська

 

Нагадаємо, 3 квітня було затримано та вручено підозру учаснику Революції гідності Івану Бубенчику, який підозрюється у причетності до вбивства співробітників спецпідрозділу Міністерства Внутрішніх Справ “Беркут” на Майдані.

 

Водночас 3 квітня мало відбутися судове засідання Печерського райсуду міста Києва з обрання запобіжного заходу Бубенчику, проте суд перенесли на 4 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.