НОВИНИ

  ▪   Ірина Рябоштан

"Ігри в правову державу". Реакція соцмереж на затримання євромайданівця Бубенчика

Печерський райсуд Києва 5 квітня має обрати запобіжний захід активісту Майдану.

Правоохоронці 3 квітня затримали та вручили підозру активісту Революції гідності Івану Бубенчику. Так, його підозрюють у причетності до вбивства працівників спецпідрозділу Міністерства внутрішніх вправ "Беркут".

 

Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що працівники департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка неправильно кваліфікувало дії активіста.

 

"Вважаю неправильною кваліфікацію дій учасника Революції Гідності І. Бубенчика, яку визначили працівники Департаменту спецрозслідувань С. Горбатюка. Після наради прийняв рішення про зміну групи прокурорів щодо даного епізоду розслідувань подій на Майдані, яку очолить мій заступник Анжела Стрижевська", – наголосив він.

 

Водночас Горбатюк заявив, що глава ГПУ не має підстав забирати справу. Він також наголосив, що генпрокурор не ознайомився з матеріалами слідства, тому не має підстав змінювати групу прокурорів.

 

"Ніхто з працівників департаменту не брав участь у нарадах з генеральним прокурором. Що він досліджував, якщо про матеріали розслідування йому ніхто не доповідав? Незрозуміло, на підставі чого він таке рішення приймав. Згідно з процесуально-кримінальним кодексом, він не має підстав змінювати групу прокурорів, тому що йому так хочеться. Єдиною підставою є неефективне здійснення досудового розслідування. Щоб таке рішення прийняти, треба вивчити матеріали провадження. Ця заява грубо протирічить вимогам закону", – заявив начальник департаменту спецрозслідувань.

 

Крім того, обрання запобіжного заходу активісту декілька разів переносили. Так, Печерський райсуд Києва розгляне справу Бубенчика лише 5 квітня о 10:00.

 

Тиждень.ua зібрав реакцію користувачів соціальних мереж на ситуацію, що склалася довкола євромайданівця Бубенчика.

 

 

 

;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.