НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

Парламент Малайзії ухвалив перший у світі закон про боротьбу з фейковими новинами

Зазначається, що за поширення викривленої інформації може загрожувати ув’язнення до шести років.

Парламент Малайзії у понеділок, 2 квітня, ухвалив перший у світі закон про боротьбу з фейковими новинами. Про це повідомляє американське видання The New York Times.

 

Зазначається, що за поширення викривленої інформації може загрожувати ув’язнення до шести років.

 

Зокрема, нижня палата парламенту Малайзії ухвалила законопроект щодо боротьби з розповсюдженням фейків.

 

Очікується, що законопроект буде найближчим часом розглянутий та схвалений верхньою палатою парламенту та вступить у силу.

 

Так, цікавою особливістю законопроекту є те, що він передбачає покарання не лише для тих, хто створив фейкову новину, але також і для всіх, хто долучився до її поширення.

 

Водночас залишаються проблеми з кваліфікацією, адже саме малайзійський уряд буде визначати, що є правдою.

 

У свою чергу, місцеві опозиційні політики вже назвали дану законотворчість утисками свободи слова перед майбутніми виборами в країні, головним претендентом на перемогу в яких розглядається чинний прем’єр-міністр Наджиб Разак.

 

Як відомо, довкола Разака точиться скандал щодо привласнення коштів з державного інвестиційного фонду.

 

"Замість ретельного розслідування, ми створили Міністерство правди", - наводить видання слова Нурул Ізза Анвара, члена опозиційної Партії народного правосуддя.

 

Крім того, міністр комунікацій та мультимедіа Саллех Саїд Керуак відзначив, що "в Малайзії є свобода слова, але не буде свободи для поширення викривлених новин".

 

Раніше Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон) на сторінках Тижня заявив, що  "епідемія" фейків, що отруює віртуальне життя, спалахнула через анонімність. Зазначається, що стає надзвичайно важко довести, хто ми, і з ким маємо справу та чи належно діємо в інтернеті. Він зауважив, що анонімність дає змогу створювати фейкові сайти та поштові скриньки, а це те, що треба для кіберзлочинців.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.