НОВИНИ

МЗС Росії прокоментувало рішення Чехії видати Сполученим Штатам російського хакера

Такий крок Праги в РФ розцінюють як політично вмотивований.

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що «обурене» рішенням влади Чехії видати підозрюваного в хакерстві громадянина Росії Євгена Нікуліна Сполученим Штатам Америки. Про це йдеться у офіційній заяві, опублікованій російським міністерством 2 квітня.

 

«Розчаровані, що чеська сторона, ухвалюючи це рішення, керувалася не правовими нормами, а прагненням укотре продемонструвати зведену останнім часом у ранг абсолютного пріоритету «союзницьку лояльність», - зазначили у російському МЗС.

 

У відомстві висловили невдоволення тим, що «було проігноровано» запит російської прокуратури про видачу Нікуліна.

 

«Ухвалене Прагою рішення розцінюємо як свідомий, політично вмотивований крок чеської сторони, спрямований на підрив конструктивної основи двостороннього співробітництва», - наголосили у російському МЗС.

 

Нагадаємо, напередодні Чехія здійснила екстрадицію громадянина Росії Євгєнія Нікуліна у Сполучені Штати Америки за обвинуваченнями у хакерських атаках. 

 

Москва виступала проти видачі Нікуліна США і також добивалась його екстрадиції у справі про шахрайство.

 

Нікуліна затримали та заарештували чеським судом у жовтні 2016 року на вимогу ФБР. У Сполучених Штатах проти нього порушили справу про злам LinkedIn, Formspring та інших ресурсів.