НОВИНИ

У балансі Газпрому зарезервували всю суму боргу Нафтогазу

У компанії визнають витрату у 272, 943 млрд рублів.

Російський ВАТ «Газпром» зарезервував всю суму боргу НАК «Нафтогаз України» з транзитним контрактом – 4,63 млрд доларів. Про це йдеться у опублікованому бухгалтерському балансі компанії.

 

Так, згідно з документом, у балансі "Газпрому" визнають витрату у 272, 943 млрд рублів. У еквіваленті – це 4,74 млрд доларів, що майже повністю відповідає рішенню Стокгольмського арбітражу, прийнятого 28 лютого.

 

Нагадаємо, 28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.