НОВИНИ

Показники купівельної спроможності українців у березні стали найкращими за три місяці - Центр Разумкова

Очікується, що подальше покращення значення Індексу упродовж найближчого кварталу буде незначним.

Дослідження Центру Разумкова показало, що значення Індексу економічної спроможності населення є кращим показником за попередні три місяці.

 

Зокрема, значення у березні 2018 року склало 91,4, що помітно поступається значенням упродовж липня-жовтня 2017 року.

 

"Хоча середня номінальна заробітна плата у лютому зросла незначним чином (на 1,5%), проте, у відсутності шокових змін у житлово-комунальних тарифах, реальна купівельна спроможність не погіршилася", - йдеться у повідомленні. 

 

 

Зазначається, що зміцнення гривні дозволило населенню збільшити купівлю готівкової валюти для власних заощаджень.

 

Так, у лютому відбулося покращення показників заборгованості з оплати праці.

 

"Загальна заборгованість зменшилась на 3%, головним чином за рахунок зменшення заборгованості на економічно активних підприємства (майже на 6%, з 1,40 млрд. грн до 1,32 млрд. грн)", - підкреслили у центрі.

 

У свою чергу, домогосподарства залишаються майже поза доступом до додаткових заощаджених ресурсів.

 

"Обсяги депозитів населення, так і обсяги кредитів, наданих домашнім господарствам через банківську систему, з початку року зменшилися", - відзначили у повідомленні. 

 

Водночас зросла вартість таких ресурсів – якщо кредитні ставки (середньозважена ставка за новими кредитами домашнім господарствам) зросли до 30,3%, то депозитна ставка (середньозважена за новими депозитами) знизилася до 7,0%.

 

Очікується, що подальше покращення значення Індексу упродовж найближчого кварталу буде незначним.

 

Наголошується, що даний Індекс характеризує купівельну спроможність населення та його економічну стійкість, а саме здатність "усередненого" домогосподарства до життєдіяльності за умови втрати джерел поточного доходу впродовж певного періоду часу. 

 

Нагадаємо, 20 березня  опитування Дослідницького центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна показало, що переважна більшість українців (92%) повідомили, що хотіли б працювати за кордоном. Найбільше громадяни України хочуть працювати в Німеччині, США, Канаді, Польщі та Чехії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.