НОВИНИ

Отруєння Скріпаля. Замах на екс-агента міг здійснити лише фахівець у галузі хімії - NYT

Незалежний експерт в галузі хімічної зброї Річард Гатрі відзначив, що вміння наносити отруту у даний спосіб вимагає глибоких знань хімічних процесів.

Експерти, які беруть участь у ході розслідування щодо хімічної атаки на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії, заявили, що вбивця міг нанести отруйну речовину на ручку вхідних дверей у будинку екс-агента у Солсбері. Про це повідомляє The New York Times.

 

За даними слідства, дану процедуру міг здійснити виключно фахівець в галузі хімії.

 

Так, незалежний експерт в галузі хімічної зброї Річард Гатрі відзначив, що вміння наносити отруту у даний спосіб вимагає глибоких знань хімічних процесів.

 

Водночас на думку професора токсикології університету Лідса Аластера Хея, предмет з отрутою не повинен викликати жодних підозр.

 

"Якщо людина береться за змочену отрутою дверну ручку, у неї не повинно виникнути думок про можливу спробу отруєння", - підкреслив він.

 

Наголошується, що дана операція розглядається як досить ризикована, що навряд чи вона була розроблена без схвалення Кремля.

 

Нагадаємо, 2 квітня посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф заявила, що можливість введення нових санкцій проти Росії через отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері буде залежати від подальших кроків Кремля.

 

2 квітня Служба безпеки України заборонила в’їзд 60 росіянам, яких вислали США через отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки у Солсбері.  Зазначається, що заборона на п’ять років стосується 48 дипломатів посольства Росії та 12 осіб з ООН.

 

29 березня BBC повідомило, що Юлія Скріпаль, дочка колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, яких отруїли на території Великої Британії, прийшла до тями та почала розмовляти.

 

Раніше стало відомо, що Юлія Скріпаль вийшла з критичного стану. Почала їсти та пити, та говорити.

 

23 березня у Великій Британії суддя заявив, що токсин військового класу, яким здійснили хімічну атаку на колишнього шпигуна Сєрєгєя Скріпаля Росії і його доньку у Солсбері, може поставити під загрозу їхню розумову дієздатність.

 

22 березня у Великій Британії доставили до лікарні другого поліцейського, який розслідував отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії.

 

Як повідомлялося, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.