НОВИНИ

НАЗК висловила незадоволення неуважністю чиновників при заповненні е-декларацій

Загалом до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, було подано 816 509 декларацій за 2017 рік.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції висловили невдоволення процесом заповнення декларацій. Про це повідомили на сайті НАЗК.

 

"На жаль, черговий рік поспіль суб’єкти декларування демонструють низьку організованість щодо заповнення декларацій, створення чернеток, перевірки терміну дії ЕЦП, даних персонального кабінету тощо", - йдеться у повідомленні НАЗК.

 

До Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подано 816 509 декларацій за 2017 рік.

 

"Наразі Національне агентство, зокрема його уповноважених осіб, чекає робота щодо перевірки поданих декларацій", - додали в НАЗК.

 

Зазначається, що за три місяці чиновники зверталися за консультаціями. Зокрема, вони телефонували понад 157 тисяч разів, надіслали приблизно 418 тисяч електронних листів щодо технічних питань та 400 000 листів щодо зміни ЕЦП та поштової скриньки. 20 тисяч чиновників зверталися до оперативного штабу за консультаціями.

 

"Основні проблеми, з якими зіштовхнулися суб’єкти декларування, - це втрачені паролі до електронно-цифрового підпису, закінчення терміну електронно-цифрового підпису, невчасна зміна поштової скриньки з ворожих російських поштових сервісів: mail.ru, list.ru, yandex.ru та інших, а також помилки в прізвищах, ІПН, правопис прізвищ, імен, по батькові російською мовою та інші" — проінформували у НАЗК.

 

Голова НАЗК Олександр Мангул додав, що перевіряти декларації посадовців почнуть не раніше 10 квітня.

 

Нагадаємо, напередодні президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про е-декларування. Перед цим він провів зустріч з громадськими активістами щодо змін о закону про е-декларування. Президент пояснив, що підпише закон через необхідність врахування інтересів сотень тисяч військовослужбовців, які зараз захищають Україну від російської агресії.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла законопроект, яким звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації, а також зобов'язала подавати такі декларації "антикорупціонерів", членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади. Цим же законом парламент зобов'язав подавати е-декларації громадських активістів.

 

У посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.