НОВИНИ

Російська армія погодилися випустити 1300 цивільних зі Східної Гути

З російською стороною було досягнуто часткової угоди щодо евакуації сотень мирних жителів із міста Дума в Східній Гуті до Ідлібу.

З представниками Росії у Сирії домовились про часткову евакуацію цивільних осіб із міста Дума в Східній Гуті - єдиного міста в цьому регіоні, яке залишається під контролем сирійської опозиції. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

За словами глави Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини Рамі Абделя Рахмана, з російською стороною було досягнуто часткової угоди щодо евакуації сотень мирних жителів, які бажають виїхати в Ідліб. 

 

Зазначається, що загалом за умовами угоди має бути евакуйовано близько 1300 людей. А от переговори щодо подальшої долі повстанців ще не завершені.

 

Окрім цього, цивільний комітет, який брав участь в переговорах з Росією щодо евакуації, напередодні теж повідомив про досягнення домовленості про гуманітарну евакуацію осіб з Думи до північної Сирії. Дата початку евакуації не повідомляється. 

 

Нагадаємо, в у Сирії підрахували, що  за 2,5 роки втручання Росії у збройний конфлікт загинули понад 7 тисяч мирних жителів.

 

Як повідомлялося, 23 березня у заблокованій Східній Гуті внаслідок авіаудару армії Башара Асада у бомбосховищі згоріли 37 осіб. За словами представників управління сил цивільного захисту Східної Гути, авіаудар відбувася в районі Арбін, якому авіація застосувала запальні бомби. Переважна кількість загиблих – жінки та діти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.