НОВИНИ

Туск очікує більшої активності Польщі у підтримці України

"Польща не може загальмувати в ЄС усі негативні процеси, але повинна бути безумовним лідером у підтримці незалежності України й свого роду політичним опікуном українських інтересів" - підкреслив Туск.

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що Польща завжди відстоювала інтереси України на Заході і "було б дуже погано, якби Варшава змарнувала можливість робити це й надалі". Про це повідомляє телеканал tvn24.

 

За його словами, за останні два роки у нього з'явилися питання щодо політичної підтримки Польщею України. 

 

"Польща не може загальмувати в ЄС усі негативні процеси, наприклад, просування в Європі проекту "Північний потік-2", але вона повинна бути безумовним лідером у підтримці незалежності України й  політичним опікуном українських інтересів", - підкреслив Туск.

 

Також президент Євроради додав, що його політичною ціллю у Брюсселі є утримання єдності ЄС щодо України й агресії Росії на Донбасі.

 

"Багато країн хочуть мати хороші економічні відносини з Росією і не готові за будь-яку ціну йти на конфлікт з нею. Наше завдання зробити усе можливе, аби ЄС діяв як одна зріла політична організація" - додав Туск.

 

Окрім цього, Туск підкреслив, що був приємно вражений масштабами солідарності з Великою Британією щодо справи Сєргєя Скріпаля .

 

"Світ є настільки складним і повним загроз на глобальному рівні, що єдність ЄС сьогодні має бути як у справах відносин з Росією, так і Китаю чи США", - переконаний президент Євроради.

 

Нагадаємо, президент Європейської ради Дональд Туск розкритикував ухвалення змін до польського закону про про Інститут національної пам’яті. Він назвав цей закон "непристойним наклепом".

 

Раніше повідомлялося, що Порошенко і Туск визначили дату наступного саміту Україна-ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.