НОВИНИ

США закликали Україну скасувати е-декларування для активістів

Сполучені Штати Америки наполегливо рекомендують уряду України скасувати законодавство, що вимагає декларації активів відповідно до рекомендацій Венеційської комісії.

Державний  департамент США закликає українську владу скасувати вимоги закону щодо подання електронних декларацій антикорупційними активістами і міжнародними членами наглядових рад державних компаній. Про це йдеться у заяві речника Держдепартаменту Хезер Науерт.

 

Як зазначається у заяві, Сполучені Штати Америки наполегливо рекомендують уряду України скасувати законодавство, що вимагає декларації активів відповідно до рекомендацій Венеційської комісії.

 

"Система декларування активів України має забезпечувати підзвітність державних посадовців і не повинна встановлювати зайвих тягарів або тиску на громадянське суспільство. Цей каральний закон спрямовується на тих самих осіб, які прагнуть покращити прозорість та підзвітність в Україні, виконуючи обіцянки Євромайдану та прагнень українського народу щодо демократичної країни, яка керується верховенством права", - наголосив речник Держдепартаменту.

 

Нагадаємо, напередодні президент України Петро Порошенко підписав зміни до законупро е-декларування. Перед цим він провів зустріч з громадськими активістами щодо змін о закону про е-декларування. Президент пояснив, що підпише закон через необхідність врахування інтересів сотень тисяч військовослужбовців, які зараз захищають Україну від російської агресії. Крім того, сторони домовилися створити робочу групу за участі представників громадських організацій, народних депутатів та представників Адміністрації президента з метою опрацювання узгоджених змін  до цього закону.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла законопроект, яким звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації, а також зобов'язала подавати такі декларації "антикорупціонерів", членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади. Цим же законом парламент зобов'язав подавати е-декларації громадських активістів.

 

У посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.