НОВИНИ

Отруєння Скріпаля. Стало відомо, який варіант відповіді РФ обрав Трамп

Зазначається, що легкий варіант передбачав висилку 30 співробітників російських спецслужб і збереження консульства РФ в Сіетлі.

Радники президента США Дональда Трампа запропонували йому три варіанти відповіді Росії на отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля – "легкий, середній і важкий". Президент обрав середній. Про це повідомляє The Washington Post.

 

Зазначається, що легкий варіант передбачав висилку 30 співробітників російських спецслужб і збереження консульства РФ в Сіетлі.

 

"Середній" варіант припускав висилку 48 співробітників посольства у Вашингтоні і 12 співробітників представництва ООН в Нью-Йорку. Передбачається також і закриття консульства в Сіетлі. Саме така відповідь Росії президенту США здалася найоптимальнішою.

 

У чому полягав "важкий" варіант у Білому домі не розголошують. Таке рішення пояснюють тим,  щоб не бачать потреби у завчасному розголошенні стратегічних кроків, які залишаються в запасі  у президента США.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії.

 

Згодом голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна містить всі ознаки причетності Росії.  Водночас міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон повідомив про можливі санкції проти Росії, якщо буде доведено, що за отруєнням колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля стоїть Кремль. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.