НОВИНИ

Болгарія пояснила, чому не висилатиме російських дипломатів

Зазначається, що Софія повинна підтримувати канал зв'язку, як це було зроблено за часів надмірної напруженості з Туреччиною.

Прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов заявив, що Болгарія не видворятиме російських дипломатів, бо Софія повинна підтримувати канал зв'язку з Москвою. Про це повідомляє Reuters.

 

За його словами, Болгарія висловила солідарність із союзниками з Євросоюзу і НАТО, відкликавши свого посла з Москви для консультацій, однак для подальших дій "необхідні додаткові докази".

 

"Будучи на чолі Європейської ради, ми повинні підтримувати канал зв'язку, як це було зроблено за часів надмірної напруженості в нашому регіоні з Туреччиною. Ми повинні зробити те ж саме з Росією", - візначив він.

 

Крім того, прем'єр-міністр Болгарії наголосив, що  болгарський посол повернеться в РФ після Великодня 8 квітня.

 

"На цьому етапі ми не вважаємо, що повинні вислати російських дипломатів і чиновників", - додав Борисов.

 

Нагадаємо, 30 березня Болгарія під час засідання Ради Безпеки заявила, що не буде висилати з країни російських дипломатів через отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері. Софія також повертає свого посла до РФ, якого раніше було викликано до столиці для проведення консультацій.

 

Як повідомлялося, 26 березя низка країн у солідарності з Великою Британією заявила про видворення російських дипломатів через отруєння екс-розвідника Сєргєя Скріпаля, а саме: Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів; Польща висилає чотирьох російських дипломатів; США вирішили вислати 60 російських дипломатів та закрити російського консульства в Сіетлі; Канада вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям; Італія заявила про видворення двох російських дипломатів; Чехія висилає трьох працівників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям; Нідерланди висилають двох працівників російських спецслужб; Данія також вирішила вислати двох дипломатів; Німеччина повідомила про висилання чотирьох російських дипломатів; Естонія вирішила вислати військового аташе РФ; Франція вирішила видворити чотирьох російських дипломатів; Румунія - одного;  Хорватії оголосить персоною нон грата одного російського дипломата; Швеція також прийняла рішення вислати одного дипломата; Латвія видворяє другого секретаря посольства Росії та включає є в чорний список керівника представництва російської компанії в країні; Литва повідомила про вислання трьох російських дипломатів; Фінляндія - одного дипломата РФ; Албанія - двох; Міністерство закордонних справ Іспанії заявило, що уряд видворяє двох російських дипломатів; водночас у МЗС Угорщини вирішили вислати одного російського дипломата, Австралія вишле двох російських дипломатів; Македонія - одного.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.