НОВИНИ

В Україні змінили правила паркування – інфографіка

Відповідний закон набуде чинності через 180 днів з дня його опублікування.

Президент Петро Порошенко 28 березня підписав закон про реформування сфери паркування транспортних засобів, зміну правил паркування та евакуації, який набуде чинності через 180 днів з дня його опублікування. Про це в четвер, 29 березня, пише Укрінформ.

 

 

Зокрема, закон передбачає:

 

1. Створення законодавчого механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом запровадження фото-, відеофіксації правопорушень.

 

2. Поширення механізму притягнення до адміністративної відповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, за випадки порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, що не мають такого права.

 

3. Обов’язкове залишення копії постанови або повідомлення про рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу.

 

4. Інспектори з паркування мають повноваження розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу.

 

5. Надання 50% знижки в оплаті штрафів за порушення, зафіксовані в режимі отозйомки/відеозапису, у разі сплати штрафу протягом 10 банківських днів.

 

6. Підстави звільнення від відповідальності особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, зокрема при вибутті з її володіння номерного знаку або автомобіля внаслідок протиправних дій інших осіб, передачі права керування автомобілем іншій особі на відповідній правовій підставі.

 

7. Випадки суттєвого перешкоджання дорожньому руху або створення загрози безпеці руху:

 

  • якщо транспортний засіб поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;
  • розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
  • розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
  • розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
  • перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
  • порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

 

8. Невідкладне інформування відповідних підрозділів Національної поліції після тимчасового затримання транспортних засобів про таке затримання із зазначенням часу затримання та місця, куди евакуйовано транспортний засіб, розміщення цієї інформації на офіційному веб-порталі виконавчого органу відповідної місцевої ради, а також передачу повідомлень про евакуацію автомобілів на номери мобільних телефонів, які їх власники запропонували для внесення до відповідних інформаційно-комунікаційних систем.

 

9. Повернення затриманого транспортного засобу відбуватиметься невідкладно після сплати штрафу та вартості послуги із його транспортування та зберігання.

 

10. Запровадження за рішеннями органів місцевого самоврядування на території відповідних населених пунктів автоматизованої системи контролю оплати паркування.

 

Нагадаємо, у жовтні 2017 року в Україні вступив у силу закон № 2109-VIII, який збільшує штрафи за незаконне паркування на місцях для інвалідів.