НОВИНИ

Агенти Кремля впливають на владу України

Завдяки свої агентурі, Кремль має локальний вплив на владу в Латвії, Україні й хоче впливати на Грузію, але поки що не виходить. Про це в інтерв’ю «Тижню» розповів колишній полковник КДБ Олєґ Ґордієвскій.

Непримиримий опонент Кремля Ґордієвскій вважає, що численні натяки російського керівництва про спроможність завдяки спецслужбам контролювати світ не відповідають дійсності.

За словами Ґордієвского, попри те, що Росія має потужну розвідку, їй не зрівнятися із США

«Росія – сильна держава, і розвідка її така сама. У різних країнах російської резидентури не по 10 осіб, а по 30. А зараз у РФ і агентури більше, і грошей, щоб їй платити. Вона може тепер мати певну силу, але куди її скеровувати? Питання дуже складне. Утім, хай там як, а руку на пульсі подій у світі тримає все ж американська розвідка. Вона все знає, в неї багато грошей і хороша агентура у багатьох країнах. Але навіть їй не під силу контролювати і направляти події у світі – це нереально. Що вже казати про Росію...», - розповів Ґордієвскій.

Він впевнений, що нині інтереси Росії здебільшого обмежуються країнами СНД.

«Вона має локальний вплив на владу в Латвії, Україні й хоче впливати на Грузію, але поки що не виходить. Тобто її інтерес здебільшого на пострадянському терені. А уявити, що Росія може якимось чином визначати події в Ємені чи Єгипті, абсолютно неможливо», - пояснив Ґордієвскій.

Повну версію інтерв’ю з Олєгом Ґордієвскім читайте в журналі «Український тиждень» №16(181). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.