НОВИНИ

Поліція визначила місце отруєння Скріпалів

Найбільшу концентрацію отрути знайшли біля вхідних дверей помешкання екс-шпигуна.

Найбільшу концентрацію нервово-паралітичної речовини, якою були отруєні Сєргєй Скріпаль та його донька у британському місті Солсбері, виявили біля вхідних дверей будинку, де мешкав екс-шпигун.

 

Про це йдеться у повідомленні поліції про хід розслідування.

 

"За результатами детальної судової та наукової експертизи детективи вважають, що Скріпалі вперше вступили в контакт з нервово-паралітичною речовиною за їх домашньою адресою. Фахівці виявили найвищу концентрацію нервово-паралітичної речовини, на даний момент, на вхідних дверях", - йдеться у повідомленні.

 

На цьому етапі розслідування у поліції вважають, що Скріпалі вперше вступили в контакт з нервово-паралітичною речовиною від їх вхідних дверей. Через це поліція концентрує свої зусилля за адресою Скріпалів та біля вхідних дверей.

 

Як відомо, сліди отрути були виявлені і в інших місцях, але в більш низьких концентраціях.

 

Як повідомлялося, 16 березня міністр закордонних справ Великої справ Британії Борис Джонсон заявив, що, ймовірно, президент Росії Владімір Путін особисто віддав наказ застосувати нервово-паралітичну речовину "Новачок" для отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки 

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.  Експерт з питань хімічної зброї Хеміш де Бреттон-Гордон заявив, що нервово-паралітична речовина "Новачок" була виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де знаходиться військовий науково-дослідницький центр РФ.

 

Згодом стало відомо, що поліція Великої Британії в межах розслідування отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки допитала близько 400 свідків. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.